| Ionut_Oprea_1905 a întrebat:

am o problema cu laptopul meu Toshiba Satellite c855 1-UR, cand intru in orice joc acesta incepe sa proceseze extreme de tare si se incalzeste aerisirea foarte tare, vreau sa mentionez ca acesta proceseaza extrem de tare doar cand intru intr-un joc ( nu conteaza ce joc e, poate fi si unul cu cerinte extrem de mici, el tot proceseaza foarte tare ) Sa va spun si configuratia : 4 gb ram processor Intel Pentium CPU b960 2.20 GHz placa video de 1664 mb

Răspuns Câştigător
| biostar7 a răspuns:

In primul rand laptopul pe care il ai nu este facut pentru gaming, are placa video integrata.Se incalzeste pentru ca tu ii ceri sa faca mai mult fata de scopul pentru care a fost conceput.Bafta!

| Ionut_Oprea_1905 explică (pentru biostar7):

Inainte nu facea asa si totusi, ii cer mult ca rulez un joc precum metin2 sau counter strike?

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

E toșiBĂ dăci nu te mira.HP,Toshiba sau Compaq, precum și laptop-urile considerate consumabile cum sunt cele sub 2500 ROn nu sunt gândite pentru gaming, ci pentru o soluție alternativă în caz de deplasare a unui desktop office.
Normal că nu făcea așa înnainte de a-l exploata neconform(gaming, ținut în pat, pe genunchi, etc) și chipseturile+hard discul nu erau pe cale a ceda datorită căldurii excesive ce nu se putea disipa datorită construcției proaste a acestor modele de portabile.Succes