| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu laptopul. Nu se mai aprinde. Apăs pe buton și nu se întâmplă nimic. Care e cauza?

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cauza? Pot fi multe. 1) Baterie defectă scoate bateria din el si tine l pe alimentator, 2 placa de baza, hard disck defect, ce marca de laptop ai? Cel mai bun raspuns o sa ti l dea un specialist in servis el o sa il verifice si i ti va spune clar ce anume este defect si cît costă reparatia sau poate trebuie doar curățat de praf desii nu cred ca este doar atît.

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Multumesc pentru fundă, ai rezolvat problema? De unde era defectul?

| UMAJAN a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Placa de bază este dusă. Cel mai probabil o sa mi cumpăr alt PC. laughing Mersi de ajutor

| sierra1 a răspuns:

1 - verifică alimentarea (priza, sursa, acumulatorul) dacă nu se aprinde nimic, acolo e problema

| Raducons a răspuns:

Prima data trebuie verificat daca functioneaza incarcatorul, daca scoate tensiunea care scrie pe el este functional si se verifica mai departe alte componente.

| CdeMetal a răspuns:

Posibil sa se fi ars firul acela care face contactul, incearca sa scoti bateria si baga incarcatorul, la multe modele porneste in felul asta, dar sunt si exceptii.

| Celestina003 a răspuns:

Mie mi se intmplă doar atunci cand nu este incarcat.