| anonim12059393939393939 a întrebat:

am o problemă cu leptopul.
La fiecare 5 minute mi se închide ecranul si dupa cateva secunde imi apare o imagine albastra, din cate am citit pe net aceasta problema se numeste BSOD (blue screen of death)
Dacă il duc la garantie mi l-ar putea repara luand in vedere ca Leptopul nu avea windows preinstalat?
Dau funda

Răspuns Câştigător
| Laurentiu340 a răspuns:

De garantie nu stiu ce sa zic, parerea mea e ca da l-ar putea repara chiar daca nu a avut niciun windows pe el caci despre eroarea asta e de la bootloader-ul windows-ului iti trebuie un cd cu windows 10 ca sa il salvezi se poate salva poti sa repari windows 10 daca ai un punct de restaurare il poti aduce pe 10 inapoi in timp cand nu exista problema cu eroarea si e si un mare avantaj ca nu se sterg date din pc happy acum cum vrei tu il poti duce la garantie aici cu garantia chiar nu stiu tot ce iti pot spune e ca eroarea asta ti-a aparut din cauza la un driver care are configuratia gresita de unde vine si ideea de BAD_SYSTEM_CONFIG_INFO!

2 răspunsuri:
| Laurentiu340 a răspuns:

Salut ar fi bine sa iei in calcul si codul acela pe care il afiseaza cel bsod pentru rezolvare poti sa-mi spui ce eroare iti da adica codul e ceva cu 0000x7b de ex

| anonim12059393939393939 explică (pentru Laurentiu340):

Nu imi arata vreun cod, imi scrie doar:If you'd like to know more, you can search online layer for this error:BAD_SYSTEM_CONFIG_INFO
Crezi ca mil primesc la garantie?

| Laurentiu340 a răspuns (pentru anonim12059393939393939):

De garantie nu stiu ce sa zic, parerea mea e ca da l-ar putea repara chiar daca nu a avut niciun windows pe el caci despre eroarea asta e de la bootloader-ul windows-ului iti trebuie un cd cu windows 10 ca sa il salvezi se poate salva poti sa repari windows 10 daca ai un punct de restaurare il poti aduce pe 10 inapoi in timp cand nu exista problema cu eroarea si e si un mare avantaj ca nu se sterg date din pc happy acum cum vrei tu il poti duce la garantie aici cu garantia chiar nu stiu tot ce iti pot spune e ca eroarea asta ti-a aparut din cauza la un driver care are configuratia gresita de unde vine si ideea de BAD_SYSTEM_CONFIG_INFO!