| Tataru22 a întrebat:

Am o problema cu microfonul. Am schimbat 2 casti cu microfon crezand ca ele sunt de vina dar degeaba in porturile din fata pc se aude prea incet microfonul iar in cele din spate nu se aude de loc microfonul am mai bagat si o alta placa audio dar degeaba.
In porturile din fata la manage audio divice-microphone-listen to this device se aude ingrozitor un zgomot puternic.
Ce pot sa fac?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Zgomotul se aude din cauza ca nu sunt legate firele (in calculator) unde trebuie.
Cauta cartea placii de baza si leaga firele la locul lor, cum scrie acolo.