| Marian_Paul_1999 a întrebat:

Am o problema cu microfonul de la casti... pai toti prieteni imi zic atunci cand vorbesc cu ei pe Skype. ca se aude in bazait foarte mare pe fundal si m-am bagat la sounds acolo din bara de start am dat la optiuni acolo la redare amvazut ceva cu frontmic m-am bagat acolo si ii ceva cu Microphone Boost si ceva cu FrontMic si daca dau la microphone Boost la maxim (la 30) si dupa dau la optiunea aia cu ascultati dispozitivul se aude un barait exagerat de tare si daca in timp ce ascult cum imi merge microfonu si dau din ce in ce mai incet acollo la frontmic se aude baraitul foarte incet adica din ce in ce mai incet pana si la 1 la volum se aude acel barait ce sa fac? E driverul de vina sau?

1 răspuns:
| Wilson_Lance_1992 a răspuns:

E de la casti. Cumpara altele mai bune. Sau un microfon profesional. Sau poate fi de la unitate daca e galagioasa ca a mea se va auzi un bazait nu e de la driver sau alte slobozuri. Daca au un buton pe ele tine apasat butonul si nu o sa se mai auda!