| Luci99 a întrebat:

Am o problema cu monitoru...
de cateva zile nu imi mai apare imaginea intreaga, adica, pe marginile laterale ale monitorului imi apar doua bari negre cam de 3 cm fiecar si intre ele imaginea normala redimensionata. am incercat de la properties, de la setarile monitoruli, dar nu merge. si nu-mi amintesc sa fi facut nimic care ar fi putu provaco asta. ce pot face?

Funda + Vot!

Am Windows XP Professional. Conteaza?

Răspuns Câştigător
| alecx4music a răspuns:

Ii dai click dreapta, properties, settings, si micsorezi rezolutia.
Se poate sa-ti fi ramas asa dupa ce ai iesit fortat dintr-un joc. Daca ai ecran cu format 4:3 rezolutia optima este de 1024x768. Pentru un ecran cu format 16:9 (wide) dai 1366x768. Sau poti sa incerci mai multe rezolutii si o lasi pe cea care iti place.
Bafta!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza ce sistem de operare ai. Ai un buton AUTO pe monitor, apasa-l. Sau updateaza-ti driverele placii video.

| Luci99 explică (pentru anonim_4396):

Treaba cu auto am incercat-o dar n-a mers... oricum, raspusul lui alecx4music a fost bun, mi se vede acum pe tot ecranul, totusi, parca se vede mai mic...