| Deyu_1628 a întrebat:

Am o problema cu monitorul sau placa video sau cablurile de alimentare MONITOR-UNITATE(cel ce intra la placa video cu 2suruburi)Faza e ca astazi cand m-am trezit, monitorul a inceput sa mi se vada cu o culoare galben-verzui. Ori este de la placa video ori de la monitor. Ceva rezolvare sau trebuie dus la reparat?happyFunda.

Răspuns Câştigător
| rox13yy a răspuns:

Din ce ai spus se pare ca e de la placa video, dar daca nu esti convins ca e de vina placa video sh crezi ca e monitorul te sfatuiesc sa iei monitorul, mergi la un prieten sh il testezi sh dupa vei vedea care e de vina:monitorul sau placa video.bafta

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie setata culoarea albastra, in prezent ai setata culoarea green olive. Intri prin Start/Control Panel/ Display/Appearance si la Color scheme selectezi Default(blue), dai Apply si OK si ar trebui sa fie rezolvata problema. Succes si numai bine!