| Raducu_Daniel_1999 a întrebat:

Am o problema cu niste casti Intex Smart, au si microfon.Conectez castile in partea din fata a unitatii; castile functioneaza, dar microfonul nu...Am intrat in toate setarile,am dat microphone boost la maxim,se aude doar un bazait...Din control panel,la hardware and >sounds---sounds,cand vorbesc in microfon, bara cea verde nu se ridica. Solutii?

2 răspunsuri:
| BoboM a răspuns:

Incearca sa gabi jackul in mufa pentru microfon si vezi daca atunci functioneaza (microfonul) daca da ti-ai luat teapa cu castile si trebuie sa iti iei unele noi

| Raducu_Daniel_1999 explică (pentru BoboM):

Microfonul functioneaza, am incercat sa bag mufa de la microfon in telefon si merge, dar cand il conectez in fata, nu se aude in panoul Sounds ce vorbesc, nu se ridica bara verde...Am dat si boost la microfon la 30 dB, si se aude doar un bzzzzz...