| Akihito a întrebat:

am o problema cu niste programe care se instaleaza singure de fiecare data cand deschid/repornesc calculatorul, care ar fi cauza si cum as putea rezolva problema?

5 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Lasa Firewall-ul asa cum e. laughing Poate ai virusi ceva, ai antivirus? Incearca un software anti-malwares. In ultima instanta, reinstalealza windows-ul.
P.S: Daca te referi la updatarile pe care si le face windows-ul, ai rabdare, dupa un timp va termina, si nu vei mai avea "neplaceri".

| LDCCristi a răspuns:

Lasa firewall-ul asa cum e laughing...
Intra un run scrie msconfig si la startup inchizi programele care te deranjeaza(la startup sunt toate programele care pornesc odata cu Windowsu.

| Akihito explică (pentru LDCCristi):

Prin programe ma refeream la programe care fac sa apara multe reclame in browser si care schimba motorul de cautare. se instaleaza; GameDesktop, AnyProtect, OurSurfing si crossbrowser, mereu >~

| LDCCristi a răspuns (pentru Akihito):

Asta pentru ca instalezi instalezi programe dupa net pline cu virusi.Tot ce ai zis tu acolo sunt visuri care se joaca cu browseru tau.Eu si patesc asta cam des de la un timp... Sfat: Descarca Malware bytes anti malware dai o scanare si scapa de toti virusii (in ziua de azi un antivirus free te umple decat sa te scape...)dupa reinstalezi browseru(recomand altu)

| Florin_George_1994 a răspuns:

Dezactiveaza-ti Firewall-ul si Automatic Updates!