| Ruben1 a întrebat:

am o problema cu notificările pe iPhone 6, de când l-am resetat nu îmi apar notificări pe Messenger, whatsapp și Instagram. Când îmi trimite cineva mesaj sau ma suna pe messenger sau pe whatsapp nu îmi apare nimic numai dacă îl accesez. M-am uitat la setări la notificări și sunt pornite notificările și pe messenger și pe whatsapp sunt pornite, nu știu care ar fi problema, puteți sa ma ajutați? pls

1 răspuns:
| AnastasiaMarin123456 a răspuns:

Buna. E posibil să te pot ajuta. După mine, ar trebui să intri la setări, la notificari, si apoi sa te duci la fiecare aplicație in parte(whatsapp, messenger, Instagram) si sa verifici daca toate optiunile sunt pornite. Sr mai poate ca stilul tau de alertare, pe care îl găsești tot la notificarile de la aplicații să fie setat pe "none". Trebuie setat ori pe "banners" ori pe "allerts".