| DJayV a întrebat:

Am o problema cu o tableta pe care o am de acum 4 ani.Allview VivaH8LTE se numeste si problema este ca atunci când o folosesc la un moment dat se închide ecranul si sunt nevoit sa o deschid iar de la butonul de pornire de pe lateral.
Am verificat in setări la inactivitate si este setat pe never sleep.
Am dat si o resetare din fabrica si tot nu da rezultate, tot se închide ecranul după 5 minute de la utilizare.
Chiar nu stiu ce sa mai fac.
Va rog ajutati-ma.

2 răspunsuri:
| Criss2468 a răspuns:

Sigur e problema la software, s-a stricat, și nu ai ce sa i faci doar dacă o duci la reparat, dacă nu ai garanție la ea o sa te coste destul de mult. Sfatul meu e sa nu mai cumperi telefoane sau tablete Allview, sunt de proasta calitate.

| DJayV explică (pentru Criss2468):

Și inca ceva daca nu ma joc pe ea sau altceva face invers se aprinde singura si se închide ecranul asta intamplandu-se odată la 5 minute