| Andrei4KiLL a întrebat:

SAlut TPU! Am o problema cu pc.Deci,e ca si cum e placa video arsa, sunt 4 coloane gen, si sunt niste liniute, si se vede de 3 ori, adica nu poti sa vezi prin acele lucruri.Si uneri,foarte rar,merge,si dupa il inchid,si il deschid iar,iar imi apar,si nu pot face nimic, sunt ca niste spatii goale, nu stiu cum sa va explic.Si nu stiu ce sa fac, ce-ar trebui sa l fac ca sa l repar? in afara de reformatat

5 răspunsuri:
| FABULOSUL6000 a răspuns:

Placa se poate repara insa costa si nu o sa tina prea mult, 6 luni-1 an, sau mai mult daca se inlocuiesc bilele de cositor, dar deja o sa te bage in faliment inlocuirea lor. Daca placa e ceva mai vechi poti sa o arunci.

| Radu284 a răspuns:

Fa si tu o poza. Vezi ca e posibil sa fie si monitorul, am un monitor care face tot felul de chestii urate (linii orizontale lipsa, etc.)

| Andrei4KiLL explică (pentru Radu284):

Si la mine e la fel. linii orizonatale, mici, si prima oara cand a inceput, mi s -a blocat monitorul, dar problema e ca uneori imi merge.

| Andrei4KiLL explică (pentru Radu284):

Am uitat, am spus gresit,. ESTE LAPTOP

| Radu284 a răspuns (pentru Andrei4KiLL):

Daca e laptop, atunci nu prea ai ce face. Chiar daca il repari, nu o sa mai tina mult.