| Kindal38 a întrebat:

Am o problema cu pc. Dupa vreo 30 min de utilizare isi da auto restart iar daca il mai folosesc dupa restart scoate timpul gen scade la 15 min si iar isi da rr. Ce pot face? Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| Emengir a răspuns:

Intra in Task Manager si uita-te la tab-ul Performance sa vezi daca observi ceva anormal la consumul resurselor, poti lua si un soft pentru a vedea temperaturile, de ex. CPU-Z, daca temperatura e prea mare se va inchide automat pentru a nu degrada hardware-ul.

| Kindal38 explică (pentru Emengir):

E totul in regula acolo.

| Emengir a răspuns (pentru Kindal38):

Incearca si SeaGate tools is fa un diagnostic de Harddisk acolo, este gratuit.

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Du-l la un specialist sa curete sistemul de racire a procesoarelor (CPU si GPU)!

| sierra1 a răspuns:

Ventilatoarele "merg" frumos, fără zgomot suspect? că suspectăm aici o problemă

| Kindal38 explică (pentru sierra1):

Da cand il aprind face un zbomot tare si ciudat iar dupa ce s-a aprins si ma conectez dispare zgomotul.

| sierra1 a răspuns (pentru Kindal38):

Verifică-le pe toate care se invârt

| hacktek a răspuns:

Dai jos ventilatorul, dai jos radiatorul, cureţi bine de pasta termică veche, pui pastă termică nouă, pui totul la loc.
...Job done!