| gabyFCSBgabriel a întrebat:

Am o problema cu pc-ul cand il deschid imi apare no video input.Problema este sigur la placa video?

2 răspunsuri:
| laurentiu80 a răspuns:

Poate fi si de la placa de baza, si de la memorie. Incearca un reset de bios, scoate-l din priza si deschide carcasa, ai sa vezi pe placa de baza o baterie, asemanatoare cu o baterie de ceas de mana. Scoate-o si las-o in jur de 10 minute, apoi o pui la loc, si vezi rezultatul.

| aalexei a răspuns:

Nu. Am rezolvat mai multe probleme de acest fel cu: conectarea normala a cablului video, reset bios, scoaterea/punerea la loc a bateriei, schimbarea bateriei, schimbarea placii video.