| xAlex200 a întrebat:

Am o problemă cu PC-ul, când intru in orice joc, mă joc 10-15 minute apoi se blochează definitiv și trebuie să dau restart la PC! Știe cineva cum as putea rezolva această problemă?

3 răspunsuri:
| Catalin175 a răspuns:

Am mai multe banuieli:
1) Trebuie sa pui pasta termica pe procesor
2)Ai coolerul defect
3)Ai sursa defecta
4)Ai luat virus
Iti recomand o reinstalare de windows.

| xAlex200 explică (pentru Catalin175):

Salut, nu mă pricep foarte bine la calculatoroare dar in schimb am reinstalat Windows-ul acum 2 zile, Windows 7 aero blue, Ai vreo idee cum aș putea observa daca procesorul este stricat? Adică mă refer la un program, Dar oricum Mersi!

| Catalin175 a răspuns (pentru xAlex200):

As mai avea o idee, probabil ai procesorul ars ca asa am avut si eu. De cat timp il ai si ce model e?