| SyBy92 a întrebat:

am o problema cu PC-ul imi merge putin sacadat numai pe internet ci si in jocuri! Am scanat cu antivirusul AVG am depistat cativa virusi, i-a eliminat dar tot greu imi merge! Am o saptamana de cand am pus windows-ul! Am windows XP, iar pana acum nu am avut asemenea probleme!

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Problema e că mai mult ca sigur ai un pc vechi, cu un Windows instalat ca românu pe el(next, next că merge și așa) și desigur ne optimizat.Verifică în task amanger ce procese țin procesorul pe 100% și dezactivează-le din services.msc.; cum ar fi prostia de la net frimeworck, windows updates(că oricum e scos din uz și actualizări nu se mai fac), și altele.Succes

| RAY a răspuns:

Nu mereu sistemul de operare e de vina,su duce hardul in timp,cum ai pc nu mas mira, plus programele din ziua de azi, curat pc ul de praf, verificat hardul, ram, caldupa de la procesor etc

| K0sti a răspuns:

Cu AVG? Ala e antivirus? E o gluma! Kaspersky sau Bitdefender!

| SyBy92 explică (pentru K0sti):

O fi de de la antivirus ca nu recunoaste? Dar totusi stiu ca AVG ii bun!

| K0sti a răspuns (pentru SyBy92):

Bun pe naiba! In aceeasi oala cu avast, avira, nod, etc.
Kaspersky sau Bitdefender am spus!