| XxcasianxX a întrebat:

Am o problema cu pc-ul, in sensul ca nu porneste abia dupa ce l-am asamblat. Cand am instalat placa de baza, a montat distantirele si suruburile + am conectat sursa la toate mufele. Am incercat sa conectez firele de la butonul de start, dar nu se intampla nimic, la fel si cu surubelnita am atins pinii insa nu se intampla nimic. Cand am incercat prima data s-a miscat putin coolerul si sursa pentru 2-3 secunde. Componentele sunr urmatoarele: placa de baza Intel DH61WW
Sursa Corsair CX430
HDD western sata 2 340GB
4 GB RAM DDR3
Procesor Intel i3 2100
Ce ar trebui sa fac?

8 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Nu ai montat ceva bine.

Răspuns utilizator avertizat
| Racusori123 a răspuns:

Cel mai bine este sa te duci la un centru specializat in IT sa-ti asambleze pc-ul. Maxim 50 de lei dai.

| Tz_Edy_1993 a răspuns:

Pai a fost montat de tine sau de cineva din domeniu?

| Dowling_Alex_1975 a răspuns:

Lasa-l putin apoi scoatei toate firele verifica ca toate surubile sunt stranse vezi nu prea tare ca le poti afecta pune firele la loc si apoi incearca asa am facut si eu daca nu porneste intreaba un specialist sau du-te undeva sa til monteze