| Adryan28 a întrebat:

Am o problema cu pc-ul meu. Cand temperatura de la procesor depaseste 53 grade celsius se stinge imediat si incepe sa piuie, iar cand deschid carcasa si il lasa sa mearga temperatura de la 52 grade C scade pe la 46-47 grade celsius (cum ar fi normal). Nu stiu ce sa-i mai fac, am schimbat i cooler-ul cu unul nou dar degeaba. Cum v-am mai spus, Deci: Daca ii scot carcasa merge foarte bine temperatura ajunge pe la 46-47 grade C, Iar cand ii pun carcasa la loc temperatura creste la 52 grade celsius si daca mai deschid o aplicatie (oricare ar fi) ajunge la 53 grade C si se stinge si incepe sa piuie sad Oare din ce cauza este crying VA rog ajutati-ma dau Fundoi! crying

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Seteaza din bios sa nu se mai stinga la 53 sa se stinga la 70

Mai bine iti cumperi 2-3 coolere si le pui pe carcasa si scapi de problema.

| Ovilacul a răspuns:

PC-ul e setat in asa fel incat atunci cand o componenta atinge o temperatura ridicata calculatorul se va restarta ca altfel s-ar strica. Si eu am probleme din astea dar doar vara. Lasa carcasa scoasa ca sa intre aer la piese si mai cumpara-ti 1 sau 2 coolere si gaseste-le un loc pe unde sa le prinzi. Eu am vreo 6 coolere inghesuite prin unitate. Pentru unele am facut si gauri speciale ca nu mai aveam loc laughing