| Alinbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbb a întrebat:

Salut TPU
Am o problema cu PC-ul. Ultima data cand l-am inchis nu avea nimic, insa a doua zi cand am incercat sa-l aprind unitatea parea ca merge dar monitorul ramanea in stand-by. Are cineva vreo idee despre ce ar putea avea? In general ii dau de cap cand are probleme la componente dar asta chiar ma depaseste.
P.S. monitorul e bun, cablul vga e bun, sursa am inlocuit-o si merge, la fel si placa de baza si placutele ram, cablurile sunt bune si placa video e testata si merge. Procesorul e testat pe alt pc si merge. Chiar nu imi dau seama ce are...

7 răspunsuri:
| CristiPalidu a răspuns:

PC-ul scoate vreun bip, ceva?
Momentan cred ca e de la monitor, probabil e defect. Imi poti spune modelul monitorului si al placii video?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori virusii sunt de vina sau WINDOWSUL sau Hardul))bafta))

| HardCore7750 a răspuns:

Verifica mufele monitorului
O seara buna

Răspuns utilizator avertizat
| MihaiEdy1993 a răspuns:

Fie s-a stricat monitorul, fie s-a stricat placa video din unitatea centrala.

| FlorinFindus a răspuns:

Cand l-ai oprit? Nu cumva tu ai luat un virus? De spionare? Apasa de multe ori power dar apasa si la monitor scoti cablu vga din monitor in bagi la loc scoti monitoru din priza apoi apesi power si merge daca nu Tata s-a dus hardaweru poti sa pui pe alt pc sal formatezi si apoi sa bagi windowsu din nou Bafta!

| TheTelemea a răspuns:

E stricata sau dezlipita placa video.