| AlexTeodorTubea a întrebat:

am o problema cu placa de baza si nu pot sa ii instalez driverele pentru ca sunt pentru windows xp pana la windows 7. Si nu am vreo problema, merge perfect doar ca nu se aude, i-am instalat linux (endless os) si mergea. Daca imi cumpar o placa de sunet, o sa se auda?

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Teoretc daca cumperi o placa de sunet compatibila cu noul Windows (presupun ca 10) da. Important e sa ai slot liber pentru ea. Una externa prin USB ar fi o variana dar din cate stiu nu is foarte grozave.