| MinecraftProfil123456 a întrebat:

Salut tpu.Am o problema cu placa mea vide GTX 1070 Asus Rog. in jocurile de tip AAA e folosita cam 70-80% iar cand vreau sa fac o actiune in joc ex ma misc sau trag de la 80% sare la 5-20% si am astfel lag spike am un ryzen 5 2600 ca procesor. Ce sa fac cu ea sa o trimit la garantie? Dau funda

5 răspunsuri:
| edit28 a răspuns:

Verifica Mhz si temperatura in jocuri cu MSI Afterbuner, si vezi ce fluctuatii apar. Ai driverul la zi? Intra in setarile GeForce si pune totul pe default daca nu sunt deja.

| Tigan_Raresioan_1993 a răspuns (pentru edit28):

Temperaturi pana in MAXIM 60 C da am driverul la zi și setările default am efectiv spike-URI și frametime care fluctuează mult

| MinecraftProfil123456 explică (pentru edit28):

Https://imgur.com/a/t8kbq63 in bf 5 vsync off aici nu am avut fluctuatii fiindca am stat pe loc dar pe ac origins e infernal

| edit28 a răspuns:

Nu pot sa-ti dau un raspuns concret. Buba ar putea fi din cauza unui driver cu fisiere corupte sau care nu coincid. Ar trebuii o reinstalare fresh cu DDU in acest caz. Ar putea fi si din cauza unei memorie virtuala mcii sau setata intr-un mod gresit.

Nu esti singurul cu problema asta. Vezi daca gasesti ceva folositor aici: shorturl.at/djkMO

| MinecraftProfil123456 explică (pentru edit28):

Am reinstalat driverul cu DDU si nimic e la fel... ce sa fac chiar nu stiu caut de cateva zile un raspuns. Pot fi alte componente problema sa mai incerc sau sa o trimit la garantie?