| MusicON95 a întrebat:

am o problema cu rezolutia pc-ului, de o saptamana mi-am schimbat monitorul si windows si nu pot sa setez ce rezolutie vreau, nu se salveaza de nicaieri am incercat toate metodele si degeaba. si din cauza asta nu imi merge nici cs-ul. intru in el si nu imi apare imaginea... stie cineva ce e de facut?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand puneti intrebari, specificati ce windows-uri folositi. Ce windows ai tu?
Dupa ce setezi rezolutia, da aplly si ok.
Mai poti seta rezolutia apasand tasta crtl si -(+) simultan.Depinde de windows.

| MusicON95 explică (pentru anonim_4396):

7 scuze

| anonim_4396 a răspuns (pentru MusicON95):

Incearca tastele crtl si -(+_pentru a regla.

| MusicON95 explică (pentru anonim_4396):

Degeaba. se pare ca voi nu aveti cu ce ma ajuta trebuie sa chem un profesionist. va multumesc oricum happy

| AlexandruRares a răspuns:

Incearca cu click dreapta pe desktop-> proprietes -> settings si seteaza rezolutia pe 1024x768 dai apply apoi cauta pe monitor trebuie sa gasesti un buton de ATUO apesi pe el se seteaza rezolutia autiomata a windows-ului pe monitor si dai restart la pc start ->turn off ->restart

| House_Gaming_1990 a răspuns:

Pai apasa prima data clil dreapta si ii dai la resolution si acolo astepti un pic si iti apare o casuta unde iti poti seta rezolutia pe care o doresti tu.

| MusicON95 explică (pentru House_Gaming_1990):

Asa am facut si se schimba singura cum era inainte straight face