| DobreALEXX a întrebat:

am o problema cu router-ul wifi. Am luat ban ip pe un server de samp, si am constatat ca ip-ul meu nu se schimba la repornire chiar daca este dinamic. L am repornis si resetat de cel putin 10 ori. Tin sa mention ca detin servicii de la UPC si am CONNECT BOX.
Este posibil ca din greseala cei de la UPC sa imi fi oferit ip static in loc de ip dinamic?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stim noi asta, ci doar cei de la UPC, suna la call center si intreaba-i.
Dar, daca dupa restart nu se schimba ip-ul inseamna ca este static.

| DobreALEXX explică (pentru anonim_4396):

Mersi, mai astept pareri.