| TheAngel a întrebat:

Am o problema cu routerul wireless. Nu mai stiu sa-l conectez.Deci am fibra optica de la rds si explicati-mi cum sa conectez routerulstraight face.Am conectat internetul de la fibra(LAN1) la WAN. Dupa accea am conectat un cablu de la laptop la LAN1 la router. Si nu imi apare nimic.Mai demult mergea acum nu stiu de ce nu merge plz HELP ME! FUNDA

3 răspunsuri:
| Kenzo1987 a răspuns:

La cei de la rds nu se da cd de instalare pentru router.Creezi o noua conexiune. Adica : Dai click dreapta p My network place,properties,sus in stanga ai Create a new connection, dai acolo, p urma Next,Connect to the internet, set-up my connection manually, connect using a broadband connection, p urma scrii la isp name un nume oarecare, bagi username si parola si dai next.

| TheAngel explică (pentru Kenzo1987):

Da dar routerul e din magazin si nu stiu ce fir cum si unde sa bag. Explicami te rog happy

| Kenzo1987 a răspuns (pentru TheAngel):

Dami add pe messenger la id-ul kenzo_grn. Downloadeaza teamViewer 8 si instaleaza-l.Pe urma ti-l voi face eu.