| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU
Am o problema cu sunetul de la pc, am instalat windosul din cauza ca nu aveam sunet... dupa ce am instalat windosul am instalat si driverele pentru placa de sunet si video, toate sau intalat cu succes. Dupa ce am dat restart la pc, am observat ca nu am sunet...de ce oare, driverele au fost instalate cu succe, nu am avut erori, de la ce ar putea sa fie? poate sa ma ajute cineva?

2 răspunsuri:
| RS4 a răspuns:

Verifica mufa din spate, care merge la boxe, poti incerca o pereche de casti ca sa iti dai seama daca e de la placa de sunet sau de la acele boxe in care nu auzi! problema mai poate aparea in cazul in care ai placa audio onboard si inca una pe slot, se poate sa fie setata ca principala cealalta! sper sa-i dai de capat! baftaa! din ce ai scris nu imi dau seama ce alte cauze sa fie! eventual sa nu fie bun driverul audio!

| IOH a răspuns:

Ce windows? incearca sa iti descarci programul driver genius professional o sa iti gaseasca el problema si o remediaza... funda?