| AlexG3D a întrebat:

am o problema cu Tages Driver ( am nevoie de acest driver pentru un joc { Robocop PC } )

sistemul meu de operare este Windows 7 Ultimate x64 ( 64 bit )
de fiecare data cand deschid jocul imi spune ca am probleme cu " Tages Driver " Am umblat pana si in registri si degeaba, am dezactivat pana si incompatibilitatea programelor, dar degeaba... am cautat rezolvari dar degeaba sper sa ma ajutati careva, daca aveti nevoie de mai multe informatii legate de sistemul meu am sa va spun fiecare detaliu, pana si vendorul fiecarui component daca este nevoie :/ ( Stiu, jocul este vechi dar tot vreau sa il joc ) Dau funda desigur happy

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

E compatibil cu w7 /64?
L-ai scanat pentru virusi?

Daca, da, incearca sa descarci si sa instalezi din nou driverele, direct "de la sursa":
http://www.tagesprotection.com/main.htm?page=minimum.htm

| AlexG3D explică (pentru Bula):

Am incercat sa instalez si de pe site-ul oficial, dar se pare ca tot imi da aceeasi eroare, am incercat sa instalez si versiunea pentru 32 de biti dar degeaba... alta optiune mai ai? :/

| Bula a răspuns (pentru AlexG3D):

Cautand un pic, am gasit destul de multe bug-uri cu acel driver.
Iti dau cateva linc-uri la discutii pe tema, poate te vor ajuta:
http://answers.microsoft.com/......a3bb0ee345
ori
http://www.tomshardware.co.uk/forum/15696-63-uninstall-tages-driver-windows

Eu cand dau de asemenea soft-uri fantoma, mai bine recomand ne-folosirea lor sau pe riscul utilizatorului.
Ceea mai sigura metoda de a scapa: reinstalarea windows-ului sau restaurarea la o data anterioara folosirii driverului /jocului.
Un joc cam... foarte scump :D

| AlexG3D explică (pentru Bula):

Am vazut mai multe discutii pe seama asta, oricum ultima solutie care mai mi-a ramas este sa incerc sa instalez windows xp pe o masina virtuala sa vad ce rezultate imi da, apreciez foarte mult ca te stradui sa ma ajuti, oricum ai funda pentru efortul depus, oricum jocul probabil este dus... ori jocul ori Driverele de care are nevoie happy