| Alexutzu74657 a întrebat:

am o problema cu tastatura, când apas o litera îmi mai apasă inca una! Ex: apas g și apăsă și x, Va rog ajutati-ma,

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Interpretarea gresita ale tastelor suspecteaza defectiune al tastaturii.
Incearca si cu o alta tastatura!

| Alexandru41848 a răspuns (pentru Bula):

Aparent era o problema din setarile de la windows de la tastatura, multumesc oricum, ai funda!

| Bula a răspuns (pentru Alexandru41848):

Nu prea exista asemenea setari (shortcut-uri) in Windows, ar trebui lucrat mult sa faci oprire prin apasarea unei taste de litera si, totodata, sa interpretezi dublu alte taste (asta s-ar putea face eventual printr-o secventa tip "virus", dar ar fi greu de facut si usor de depistat).
Cel mai plauzibil (si des intalnit) este defectarea tastaturii fizice.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cu o altă tastatură mai face așa?