| Yanisgg a întrebat:

Am o problema cu televizorul jvc 32 trinis din Anglia in Romania si nu stiu cum sa ma conectez cu antena cand o pun cablu de la antena in tv imi da decat 8 posturi si nu stiu cum sa il dau pe europa imi arata la setari decat UK si Ireland

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce televizor este, cu tub sau lcd, in orice caz cred ca nu il poti folosii la noi ca nu ai norma europeana pal, ăla are doar ntsc, imaginea este color sau alb negru? Televizoarele jvc stiu ca sunt facute sa mearga atit in pal secam cit si in ntsc norma americană, sunet ai? Cred ca va trebuii sa il tragă in bandă cum se faceau pe vremuri dar aia era pentru sunet doar, aici este vorba de selector care nu prinde, selectorul are mufă de antena ca la televizoarele noastr? cu 2 picioruse sau este mufă ca la spliter in care infiletezi mufă.