| Pintilei_Cosmin_1997 a întrebat:

Am o problema cu un mouse de gaming de la Myria (Modelul este GM755)... nu imi mai functioneaza senzorul... dupa ce l-am folosit vreo 2 saptamani, astazi am avut neplacuta surpriza de a afla ca nu mai merge senzorul (insa click-urile, rotita, page up, page down etc., merg). E problema din software? Ce ar trebui sa fac?

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Incearca sa stergi senzorul de praf (cu un betisor cu vata), respectiv sa schimbi suprafata pe care-l folosesti (mouse pad-ul) Deseori mouse-ul functioneaza mai bine pe cartonul unui dosar... happy
Daca tot nu functioneaza, du-l inapoi la magazinul unde l-ai cumparat, impreuna cu bonul de casa. Poate gasesti la acelasi pret (sau putina diferenta) un mouse mai fiabil.

| MihaelaDart a răspuns:

Daca mai ai bonul mergi cu el la magazin pentru a-l schimba ori a mai da o diferenta pentru a lua unul mai bun.

| ghiduta a răspuns:

Schimbal du-te cu el la magazin sa iti de altul nou sau sa iti iei bani inapoi, Gunoi si dai o recenze prosta sa nu mai cumpere si alti!

| ManeaRadu a răspuns:

Eu iti spun sa nu cumperi niciun produs fabricat de myria pentru ca nu sunt calitative!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru ManeaRadu):

Unii nu se gindesc de ce nu mai exista laptopuri Myria de exemplu. Ca au existat la un moment dat. Cam tot pe ce scrie Myria sunt niste mizerii sinistre. Culmea e ca la ~100 RON cit a fost mouse-ul lui gasea soareci chiar buni...

| Pintilei_Cosmin_1997 explică (pentru GabiDumitrescu):

L-am luat acum un an si am avut aceeași problema... l am lăsat un timp fara sa l folosesc, iar după, când am vrut sa vad dacă mai merge, era totul in regula... deci asta e a doua oara când mi se întâmplă asta cu același produs, același model. chiar nu știu ce are

| Pintilei_Cosmin_1997 explică (pentru GabiDumitrescu):

Nu-mi pot explica cum poate funcționa un mouse 2-3 săptămâni si dupa, din senin, sa nu i mai meargă senzorul

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Pintilei_Cosmin_1997):

Myria stie! happy