| Bleadred a întrebat:

Am o problema cu un mouse wireless de la myria, modelul RF-528. Este nou si nu reusesc sa il conectez la laptop, nu reactioneaza, am incercat si de la PC si de la laptop si nu am reusit pe nici un dispozitiv, mentionez ca am windows 10 pe ambele dispozitive. ar putea fi asta o problema? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Gabriell1992 a răspuns:

Eu am avut un mouse wireless vechi, de 3-4 ani, a functionat perfect pe windows 10, iar in urma cu 3 luni s-a stricat, se aprindea, dar nu puteam misca cursorul, la fel ca la tine. Nu inteleg ce are, da-l incolo de driver, tot ar trebui sa functioneze. Trebuia sa il incerci si pe alte dispozitive care au alt windows, daca nu merge nici asa, du-te la magazinul de unde l-ai cumparat si comunica-le care este problema.

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ar trebui sa mearga.Ai incercat adaptorul la toate mufele usb? Eu il am pe cel negru mai turtit.Curios ca la mine este omega nu myria.

| darrio2007 a răspuns:

Vezi ca ai un buton dedesubt cu care il deschizi dupa ce bagi bateria.Da-l pe On(deschis).Si dupa un anumit timp de nefolosire a lui se inchide singur.Nu mai umbli la acel buton.Este de ajuns sa dai click pe oricare buton de la el.Asta numai cu butonul pe On.Cel de dedesubt.

| Bleadred explică (pentru darrio2007):

Am incercat toate modurile posibile si imposibile, dar nu vrea, el se aprinde, functioneaza, dar nu se misca cursorul pe ecran, nu il citeste practic, desi in pc apare driverul ca fiind instalat, si am incercat sa instalez driverul manual si mi-a dat o eroare care suna asa: the software for this device is now installed, but may not work correctly. Nu imi explic ce are, am vazut ca la alte mouseuri scria ca sunt compatibile cu windows xp, vista, 7 si atat ar putea fi o problema faptul ca am windows 10? desi nu cred

| Gabriell1992 a răspuns (pentru Bleadred):

Eu am avut un mouse wireless vechi, de 3-4 ani, a functionat perfect pe windows 10, iar in urma cu 3 luni s-a stricat, se aprindea, dar nu puteam misca cursorul, la fel ca la tine. Nu inteleg ce are, da-l incolo de driver, tot ar trebui sa functioneze. Trebuia sa il incerci si pe alte dispozitive care au alt windows, daca nu merge nici asa, du-te la magazinul de unde l-ai cumparat si comunica-le care este problema.

| I0nuT55 a răspuns:

Ai verificat bateriile? laughing
Sau poate are buton on/off?

| Gabriell1992 a răspuns:

Salut, in prima faza trebuie sa introduci bateriile. Fiecare mouse wireless are un nanodispozitiv de emisie-receptie. Acesta trebuie introdus intr-o iesire usb a laptop-ului tau. Dupa ce a fost introdusa, trebuie sa apesi pe butonul "ON" al mouse-ului.

| Bleadred explică (pentru Gabriell1992):

Normal ca am facut toate aceste lucruri, am incercat sa ii actualizez si driverul, dar in zadar, apoi am incercat sa il instalez manual si mi-a aparut o eroare care suna asa: the software for this device is now instaled, but may not work correctly.

| Gabriell1992 a răspuns:

Pana la urma ce ai facut?

| Bleadred explică (pentru Gabriell1992):

O sa merg maine inapoi la magazin, sa vad, daca ai zis ca ai avut unul mai vechi care mergea pe windows 10, atunci clar ar fi trebuit sa mearga si asta, asa ca o sa merg la ei sa ma lamureasca si iau si laptopul la mine

| Gabriell1992 a răspuns (pentru Bleadred):

Ai fost la magazin?

| Bleadred explică (pentru Gabriell1992):

Salut. Da, am fost, se pare ca era defect mouseul, mi l-au înlocuit și acum merge perfect, Multumesc!

| Gabriell1992 a răspuns (pentru Bleadred):

Cu placere, ma bucur ca te-am putut ajuta!