| Sebi200a a întrebat:

am o problema cu un sistem audio, când dau volumul la maxim imi gârâie boxele, ce e de făcut? Sa îmi schimb stația? https://www.electronic-star.ro/......1200W.html

Răspuns Câştigător
| Edw08 a răspuns:

Amplificatorul trebuie lăsat la 90% din puterea lui pentru a evita acel zgomot. De asemenea trebuie sa dai volum din sursa la același nivel de "protecție" de pana la 90% din Windows de exemplu. Garaitul acela de care spui este incapacitatea membranelor de a degaja sunetul la amplitudinea dată.

1 răspuns: