| NTZU a întrebat:

Am o problema cu un sistem de boxe 5.1.
Folosesc un cablu jack cu adaptor rca, dar de la o vreme cand deschid boxele pe functia aux nu se aude nimic. Daca deschid si inchid sistemul de cateva ori se conecteaza, dar nu se aude corect subwoofer-ul, doar uneori, daca il mai las ceva timp incepe sa se auda cat de cat corect... dar subliniez,, uneori". Am incercat sa schimb cablul, dar cu altele nici nu se conecteaza, asa ca nu cred ca de acolo este problema. In plus, nici daca dau pe functia FM nu se aude nimic, sau daca se aude ceva oricum se aude foarte prost. Apropo, sistemul nu este foarte vechi, are aproximativ 2 ani. De vreun an are problema asta, dar nu vreau sa il schimb momentan. Orice sfat este bine primit. Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| DeyCj a răspuns:

Dacă știi că placa de sunet din calculator este bună(merge pe căști de exemplu, sau pe un sistem de boxe normal de calculator), atunci este vorba de o defecțiune la partea electronică al sistemului.Reparația nu prea merită.Mai ieftin ieși dacă cumperi un altul nou, că orice brand ar fi tot te va ține doi ani.