| anonim_4396 a întrebat:

am o problema cu un smartphone Samsung Galaxy S6 Edge, dupa ce i-am bagat cartela scrie asa "nicio o conexiune la cartela" ce sa fac dau funda.

3 răspunsuri:
| YuuChan a răspuns:

Trebuie sa o activezi din setari, daca nu ai facut-o inca, daca da inseamna ca are alta problema.

| Ionutc3 a răspuns:

Salut! In primul rand incearca mai multe cartele sa vezi daca functioneaza, bineînteles, da-i restart daca o tine tot asa ia o agrafa sau un ac si baga-l in cititorul de sim dar, usor sa nu rupi clamitele poate e intrat praf sau altceva! Daca el se comporta tot asa recomandarea mea e sa fugi la GSM s-ar putea sa fie clamitele sau in cel mai rau caz softul! Bafta cu telefonul!

| Mihai_Apostu_1992 a răspuns:

Inchide-l, verifica cartela sa fie poziționată corect in sertar si redeschide-l!