| Marius-Dumitru_Aursulesei_1997 a întrebat:

Salut TPU! Am o problema cu un telefon HUAWEI Ascend Y530. Mai exact nu mi se incarca bateria, iar daca scot bateria si incerc sa-l deschid doar prin incarcator, se deschide, dar dupa ce apare logo-ul de la Huawei se restarteaza singur, iar cand ajunge din nou la logo se restarteaza. Care credeti ca ar fi problema si cel mai important: cum o rezolv? Funda!winking big grin

3 răspunsuri:
| NU_Optimistu_1991 a răspuns:

Problema poate fi la contacetele de la baterie, sau daca a fost telefonul cumva in apa, sau daca a fost scapat jos, din cauza loviturii s-ar fi putut defecta vreun circuit care transmite curentul. cel mai bine e sa mergi la un atelier de raparatii decat sa inrautatesti situatiawinking eu lucrez la un atelier, m-ai nimerit puppy dog eyes

| Marius-Dumitru_Aursulesei_1997 explică (pentru NU_Optimistu_1991):

Asta s-a intamplat dupa un trasnet destul de puternic... sad Contactele sunt bune, nu stiu care ar putea fi problema straight face

| NU_Optimistu_1991 a răspuns:

Contactele *