| alexandramng a întrebat:

Salut, TPU. Am o problema cu un telefon: mi s-a descarcat genul de aplicatie care este de fapt virus, iar acum preia controlul asupra sistemului. Nu pot dezinstala aplicatia (sunt mai multe, de fapt) si resetarea din fabrica nu ajuta. Soluții?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa faci doar un singur lucru: Il duci la reparat. Dupa ce ti-l rapara instaleaza-ti un antivirus. Iti recomand CM Security(este free si foarte bun).

| J3nnif3r a răspuns:

Poti incerca sa il formatezi (formatarea implica stergerea a tot ce ai in el - contacte, foto video, aplicatii, virusi).
Conectezi telefonul si usb la pc my computer click dreapta pe "iconita" corespunzatoare telefonului si format.

| alexandramng explică:

La ultimele resetari din fabrica, nu a mers, cred ca il voi duce la reparat, mulțumesc oricum, lume ✌