| NuMaContrazice a întrebat:

Am o problema...cum dezactivez/sterg yahoo messengerul? Unde intru, in control Panel? Am incercat, cum naiba il sterg!? Va dau funda! Repede!

Răspuns Câştigător
| trisoru a răspuns:

Muta ce ai in D in C (jocuri) daca ai documente (kituri) muta-le in Documents, in concluzie, ce ai in D muta in C ca sa poti descarca YM apoi fa bine si muta in D cat mai e loc ca stau mai bine in D

5 răspunsuri:
| Medema a răspuns:

Cauti in control Panel-Uninstall a program, o sa-ti apara o lista cauti in listaaia yahoo si apoi in dreptul lui o sa scrie : Remove! Dai pe remove si gata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te duci în Control Panel, dai click pe "Add or remove programs" cauţi Messengerul, dai click pe "Change/Remove", îl dezinstalezi şi gata.Sau te duci în folderul unde ai instalat messengerul, şi îl dezinstalezi d-acolo.

Răspuns utilizator avertizat
| trisoru a răspuns:

Unde l-ai instalat trebuie sa fie si Uninstall daca nu e atunci da-i tu uninstall din Control Panel iar apoi stergi icoanele de pe desktop

| NuMaContrazice explică (pentru trisoru):

Ok, mersi am sters acel yahoo, dar acum vreau sa instalez altul si nu pot ca nu am destul spatiu in C si am modificat sa se salveze in D dar se instaleaza in C! Nu am ce sa sterg din C.Am mutat dar tot nu am destul spatiu. Daca imi spui cum fac sa se instaleze in D iti dau Funda!winking

| trisoru a răspuns (pentru NuMaContrazice):

Muta ce ai in D in C (jocuri) daca ai documente (kituri) muta-le in Documents, in concluzie, ce ai in D muta in C ca sa poti descarca YM apoi fa bine si muta in D cat mai e loc ca stau mai bine in D