| NuStiuCeNumePun3456 a întrebat:

Salut TPU,am o problema de azi cu laptop-ul sa va explic.

Aseara stateam pe laptop si am vazut ca-i trebuie Update, nu i-am facut iar dupa cateva ore am inchis prin Power, iar azi dimineata cand l-am deschis, se deschid beculete de la laptop, dar nu vad nimic pe laptop (adica are ecranu negru exact cum il inchid fara sa se deschida putin la culoare).
Am avut probleme din astia cand nu-i dadeam Update dar mereu isi revenea.

Ma puteti ajuta? Dau funda

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Ai Windows fără licență. Inchide-l forțat din Power când este ecranul negru, tii apăsat pe buton. Apoi deschide-l din nou. Dacă face la fel reinstalează w.

| NuStiuCeNumePun3456 explică (pentru darrio2007):

Cam degeaba, decat daca reinstalez w. dar ceva nu inteleg, cu ce sa reinstalez?

Cu USB sau?

| NLS a răspuns (pentru NuStiuCeNumePun3456):

Nu conteaza metoda, important e sa il reinstalezi corect.

Poate fi pus pe USB direct din Tool-ul Microsoft,

dar de preferat e sa salvezi pe un PC imaginea ISO si sa o pui pe stick cu utilitarul Rufus.

Alte metode:
---DVD
---crearea unei mici partitii (circa 8GB ajung) pe care pui kitul de Windows despachetat (doar continutul imaginii ISO)
--- ar mai fi o metoda, dar daca nu prea ai habar de celelalte, o pomenim degeaba

6 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Reinstaleaza windows-ul.

| decastelica1244 a răspuns:

Încerca să apeși butonul de power timp de 15 secunde

| NuStiuCeNumePun3456 explică (pentru decastelica1244):

Nu prea merge, se inchide laptop-ul.

| decastelica1244 a răspuns (pentru NuStiuCeNumePun3456):

Păi după apăsa iar butonul de power....Cam asa a făcut și la mine, doar ca arată că își face up, lasă-l aprins atunci, poate asta este