| CoRrUpT3D a întrebat:

Am o problema deci placa mea video dedicata este de 128 si cea incorporata este de 256 imi arata la shared dar am instalat driverul si imi citeste 128 mb si cand intru in pes 13 imi arata o eroare GPU shared 3.0 in fine nu asta e problema.
Problema este dc nu vrea sa imi citeasca placa dedicata decat pe cea incorporata si am incercat sa bag cablul in ambele parti cand bag pe dedicata imi apare NO VIDEO IMPUT si pe cea integrata imi apare tot ce trebuie pe desktop.
PLZ ajutati-ma sa imi pun pe placa dedicata PC-ul

4 răspunsuri:
| ViorelMarian a răspuns:

In functie de ce sistem de operare ai
adica la un sistem de operare primitiv precum windows xp nu exista capabilitatea de a arata valoarea reala a placii video
pe cand la un windows avansat precum vista, 7, 8 etc. are capabilitatea de a lua share la video

iar in functie de bios unele pc-uri au functie de share din bios
in special la AMD

| CoRrUpT3D explică (pentru ViorelMarian):

Deci am Win XP SP2 in bios nu am nici o functie de genu asta am cautat peste tot si am Intel dual core e4400 2ghz procesorul.Eu vreau sa rulez placa video pe win xp inainte mergea navea treaba dar de cand i-am schimbat coolerul nu mai merge am incercat sa scot coolerul da tot la fel, placa video functioneaza e buna am incercat-o la altcineva daca ma oti ajuta chiar te roog mult de tot.

| ViorelMarian a răspuns (pentru CoRrUpT3D):

Intra in run>dxdiag>display> si spune-mi numele driverlui placii video poate fi si de la drover...
poate gasesc un upadte sau ceva.

| CoRrUpT3D explică (pentru ViorelMarian):

Placa mea video dedicata este ati radeon x1550 128 mb 64 bits o stiu pe derost