| xXAndr3iyXx a întrebat:

am o problema destul de urata vreau sa imi updatez windowsul de la xp sp2 la sp3 dar nu imi merge automatic update as putea sa il repar sau sa updatez windowsul in alt fel?

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Descarca-l de aici si instaleaza-l:
http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=24

7 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Daca ai minim:

Procesor de 1 GHz sau mai rapid pe 32 biți (x86) sau pe 64 biți (x64)

1 gigaoctet (GO) RAM (pe 32 de biți) sau de 2 GO (pe 64 de biți)

spațiu disponibil pe hard disk de 16 GO (pe 32 de biți) sau de 20 GO (pe 64 de biți)

Dispozitiv grafic DirectX 9 cu driver WDDM 1.0 sau mai recent

Treci pe win 7. XP-ul sp3 nu o sa mai aiba suport din aprilie 2014.

http://www.microsoft.com/en-us/windows/enterprise/endofsupport.aspx

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar de ce mai folositi windows xp? windows 7 folosesc acum marea majoritate...Ce mai poti face cu windows xp? cu jocurile noi aparute ori va cere sa folositi vista sau wind.7.

| AlexandruTeodor a răspuns:

MariusLiviu vad ca mai mult te-a aburit, ce ti-a dat el acolo este DECAT sa apara la unele aplicatii ca ai SP3 dar tot SP2 ramane. Tu nu poti accesa Windows Updates deoarece ai activat Windows-ul printr-o metoda ilegala si acum vede Windows Update-ul ca nu ai internet. Vezi programul cu care l-ai activat daca are si o optiune sa dai remove la Pirate Activation. Iti faci update-ul si-l activezi iar. Succes!

| miny1234 a răspuns (pentru AlexandruTeodor):

Mestere,cati ani ai?

| AlexandruTeodor a răspuns (pentru miny1234):

Am 13 ani, nu inteleg exact daca vrei sa spui ca nu stiu ce zic, daar daca ai dubii poti cauta pe internet!happy

| miny1234 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=3BfL0w6sdpk
\

nu este nevoie de update, mai rau il strici, faci ca in video acela si merge tot xp 2 facut sp3 ca acolo am si eu

| xXAndr3iyXx explică:

Multumesc horia2012 dar tot mai am o nelamurire la inceput am crezut ca am automatic uptade blocat din cauza versiuni dar dupa ce am facut update tot blocat e nu pot sa bifez automatic iar el este blocat pe torn of stiti de ce sau cum sa il deblochez?