| 07gabriel07 a întrebat:

Am o problema. Eu am avut un pick-up care s-a stricat, miau rămas boxele. Leam pus la fiecare cate o mufa jack dar se aud foarte încet. Ce pot sa fac sa se auda mai tare. DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Semnalul de iesire pentru casti este mult mai slaba decat ceea ce trebuie boxelor.
In pick-up a fost si un amplificator pentru boxe, tocmai sa se auda mai tare.
Ai doua solutii:
- folosesti amplificatorul din pick-up sau
- folosesti un mic amplificator (de 1-2W) sa amplifici semnalul
Consulta-te cu un electronist cunoscator, el iti poate rezolva problema.

| 07gabriel07 explică (pentru Bula):

Și unde găsesc amplificatoare de care zici și tu și sa fie totuși mai ieftine

| Bula a răspuns (pentru 07gabriel07):

Poti folosi orice amplificator final de 1-2W, din niste boxe de PC sau radio/casetofon/pick-up, etc.
Un electronist iti poate face cu usurinta.

3 răspunsuri:
| Marduk69 a răspuns:

Depinde la ce le legi. Daca incerci la comp/telefon nu o sa ai niciodata suficienta amplificare si de aceea se aude incet.