| TheUnluckyClaudiu a întrebat:

am o problema. Eu am un laptop la care mi s-a stricat hardul, am cumparat altul iar pe cel vechi erau o folie prinsa cu niste suruburi mici, acum nu mai gasesc acele suruburi pentru a prinde folia pe hardul nou. Ce sa fac?

4 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Din cate stiu hddu are o carcasa (un "rack") metalic captusit cu folia neagra de care zici. Daca nu le mai gasesti cauta pe la un service de calculatoare niste suruburi. Nu ar trebui sa coste mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Folia neagra te referi tu? Care trebuia sa fie pentru protectie electromagnetica... Pai nu ti-a venit cu una noua?

| TheUnluckyClaudiu explică (pentru anonim_4396):

E o folie metalica, gri

| anonim_4396 a răspuns (pentru TheUnluckyClaudiu):

Hmm, gri, stiam ca era neagra dar in fine, cauta pe internet suruburi pentru asa ceva s-au la un service de calculatoare, nu-s sigur daca iti trebuie sau nu acea folie la acest hdd nou...nu pot spune 100% da sau nu, de obicei este foarte importanta, dar poate o fi avand-o cel nou si nu o vezi tu, sau pur si simplu cumperi un nou rack pentru montarea hdd.