| BitKode a întrebat:

Am o problema foarte mare deci calculatorul nu mai mergea asa ca l-am dus la un specialist mi-a spus ca e de la placa video.Asa ca i-am dat bani a instalat-o dar partitia D s-a formatat...crying Acolo aveam pozele de la majoratele la care am fost si poze in familie. Aveam jocuri + programe dar de astea fac rost..Cum as putea recupera cel putin 50% din poze va rog mult.A si mai era si un document foarte important. Funda celui care ma ajuta.

Răspuns Câştigător
| Neworder21 a răspuns:

Daca nu tu ai formatat discul D,
poti sa dai in judecata "specialistul"
care a facut asta.

Pentru a schimba o placa video
NU TREBUIE FORMATAT discul, pentru ca nu are nici o legatura.

distrugerea informatiilor confidentiale / personale, se pedepseste din cate stiu.

| BitKode explică (pentru Neworder21):

L-am dus la un specialist si a zis ca era virusat pc-ul si a instalat windowsul.

5 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Daca a format partitia, nu mai merge.
Daca a folosit optiunea quick format, foloseste recover my files =>http://www.recovermyfiles.com/
Pe viitor poate iti pui fisierele importante pe un stick, cd sau dvd, nu stii ce se poate intampla cu hdd-ul...
E si vina ta, poate inveti din greseli.

| RockNbeer a răspuns:

Roage-te la d-zeuhee hee, poate ti le pune pe HDD inapoi, doar el te mai poate ajuta.

| mnthseby a răspuns:

Nu mai poti recupera datele.

| LeMike a răspuns:

Cred ca se poate daca il duci la un specialis in recuperarea datelor de pe hardisk(nu stiu sigur daca merge, dar poate ai noroc)winking