| sseebbyy23 a întrebat:

Am o problema, folosesc Windows XP si mi s-a umplut Local Disk: D... Si imi cere sa il reformatez, dar eu am fisiere importante acolo.

Stie cineva vreo solutie sa imi recapat fisierele? Multumesc!

6 răspunsuri:
| MaTrIx8378 a răspuns:

Ia-ti un stick si copiaza tot ce ai pe el, cele mai importante fisierele ale tale, restul copiaza pe Dvd-uri, iar dupa formatezi, altceva nu stiu ce sa faci

| sseebbyy23 explică (pentru MaTrIx8378):

Nu pot sa intru deloc in el... Cum dau sa intru in el, incepe sa mearga greu pc pentru vreun minut, apoi apare eroarea cu formatarea...

Aici o imagine... am incercat cu Start -> Run -> D: (mi-a spus un amic)
http://s17.postimage.org/xwynhhbjh/D_Error.jpg

| Gabitzu246 a răspuns:

NU trebuie sa reformatezi!
Te duci in My documents, si daca ai filme salvate sau jocuri etc... le steri pur si simplu si nu o sa iti mai zica nimica de local disk d

| sseebbyy23 explică (pentru Gabitzu246):

Tot imi apare eroarea...

| sseebbyy23 explică:

Am observat ca in Recycle Bin nu mai este nimic din ce era in Local Disk(D)... Ma refer la fisierele sterse din D:

| sseebbyy23 explică:

Am rezolvat problema cu EaseUs DataRecovery. Folositi-l cu incredere.