| HelloWirus a întrebat:

Am o problema grava de nu imi da pace in PC. Nu pot sa fac update la Mozilla, Flash Player si nu pot sa instalez o multime de programe, Skype, CCleaner, Messenger, Opera, Chrome etc. Downloadul se opreste la 99%. Spune ca au mai ramas cateva secunde pana te termina de downloadat. Pot sa il las asa zile intregi ca tot nu se downloadeaza. Problema asta cred ca imi apare doar la Win XP, cand am instalat Vista nu am mai avut aceasta problema. Vista nu pot sa instalez deoarece calculatorul meu nu este atat de performant si merge mai greu. Tin sa mentionez ca am instalat mai multe modele de Win XP si degeaba. Multumesc Anticipat!

6 răspunsuri:
| dikaaa a răspuns:

Pai o problema ar fi unde se descarca jocurile preferabil nu unde ai windows si undeva unde ai spatiu liber ca poate fi si din cauza lipsei de memorie.Nu mai luat 100000 de variante de win XP sau sa dai upgrade parca la win daca nu te pricepi, cheama pe cineva mai bine

| HelloWirus explică (pentru dikaaa):

Spatiu in HDD am destul si nu dau upgrade la windows.

| Alex1234123 a răspuns:

Reinstaleaza windowsul (daca ai procesor mai mare de 2 GHz si 2 GB ram poti pune windows 7, daca le ai mai slabe pune windows xp sp3)

Incearca sa iti iei antivirus free daca nu ai bani de unul cu licenta (recomand avast fara licenta, adica trial)

| YoNuTzB98 a răspuns:

La calculatoarele mai vechi este bun Win XP. Ai multi virusi probabil si calculatorul nu mai face fata. Eu zic sa iti mai instalezi odata windowsul si sa stergi tot ce ai pe calculator.

| HelloWirus explică (pentru YoNuTzB98):

Am instalat Malware Bytes si am scanat tot calculatorul. Nu mai gaseste niciun virus in PC. Am facut chestia asta dar degeaba. Problema nu se intampla decat la win Xp.

| Zappacita a răspuns:

Aceeasi problema o am si eu.Din cauza ca descarc prea multe jocuri si am luat virusi..Incearca sa schimbi windows-ul si totul se va rezolva. Si pe viitor incearca sa nu mai iei virusi ca vei patii la fel.