| misticname a întrebat:

Am o problema in legatura cu monitorul meu,anume ca, daca vreau sa imi pornesc pc-ul, monitorul nu imi porneste decat dupa o serie de restart-uri ...va rog frumos sa imi rezolvati problema asta ca nu stiu ce se intampla

1 răspuns:
| floringabor a răspuns:

Asta se intampla din cauza ca procesorul nu mai face fata la ce ai in calculator. Problema se poate rezolva doar cumparandu-ti o alta placa cu tot cu procesor. Daca iti cumperi alta placa cu tot cu procesor, te-as sfatui sa iti cumperi cu sata caci windows-urile mai noi decat xp se pot instala doar daca placa de baza are sata