| Tentacle111 a întrebat:

Am o problema in legatura cu un smart tv, nu il pot conecta la internet prin wireless, ci trebuie conexiune directa prin cablu. Problema e ca router-ul e in alta camera si nu ajunge. Ma intrebam daca as cumpara un extender ( pentru router-ul principal ) si sa il conectez la smart tv, ar merge?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poti gasi in comert cabluri de retea pentru internet, chiar pana la 30m lungime, cu care poti aduce semnalul de la router pana la TV. E mai buna solutie decat prin wi-fi, de la distanta.

| CristiChristian1999 a răspuns:

Da, cu extender e ok, uite aici unul bun: http://www.emag.ro/......D1JS9YBBM/
Doar sa faci upgrade de soft