| anonim_4396 a întrebat:

am o problemă la căşti sau la laptop. nu-mi dau seama, e la 100 % dar se aud parcă ar fi la 20 sau 30.
Aveţi idee de ce?

Răspuns Câştigător
| GPA a răspuns:

Uită-te la căști și caută butonul de volum și roteste-l spre maxim.

2.Intra in Windows, dai click pe iconita cu speaker (sunet) (difuzor), și-i dai pe open mixer. Le dai pe toate la maxim, tot ce găsești dai pe maxim.

3. Daca nu a funcționat, faci un update la placa audio, descarci următorul soft : https://www.google.ro/......https?/url îl instalezi, dai scanare, și cauți Realtek HD audio, sau nVIDIA HD audio. Depinde de ce componente ai in pc.Cu ocazia asta faci update la drivere, daca vrei sa fi la zi.

Daca nici acum n-a funcționat, testează căștile pe un alt dispozitiv.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

La tel cum se aude in casti?

| dnzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Vezi ca pe Youtube sa fie tot la maxim, posibil ca ai maxim in Laptol dar pe Youtube sa fie la low.Incearca sa verifici mixerul (apesi pe iconita cu sunet din bara) si incearca in mai multe aplicatii sa vezi daca la toate sunetul e ala.Si daca sunt casti care au reglaj pe fir, vezi sa fie date in blana. Fundita? big grin

Bula
| Bula a răspuns:

Volumul poate fi scazut oriunde pe lantul de redare:
- inregistrare cu sunet slab
- volumul canalului din mixer scazut
- volumul general scazut
- volumul amplificatorului /castilor scazut
- defectiune electronica
- driver nepotrivit sau vatamat

Le-am scris in ordinea probabilitatii, respectiv in care trebuie verificat.

| Mihnea_Voicu_1992 a răspuns:

S ar putea sa fi intrat apa in ele sau da fie dat sonorul de la yt pe mic