| Demennt a întrebat:

am o problema la incarcarea telefonului, mi se incarca foarte greu si cand zic foarte greu trebuie tinut ore in sir, de o saptamana nu mai imi merge incarcarea rapida, am un incarcator fast charger si dintr.o data n.a mai mers incarcarea rapida, nu imi mai arata in bara "incarcare rapida" si se incarca foarte greu, cand mearga incarcarea aia in 40 de min era full..acum cum nu mai merge trebuie 4 ore avand in vedere ca incarc cu acelasi imcarcator. Intrebarea mea este: cum fac sa imi mearga din nou incarcarea rapida? Cum fac sa imi apara iar in bara? Am un LG g4. Multumesc! Funda

3 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Pai iai un incarcator original

| Demennt explică (pentru itsoft):

Daca a mers, pentru ce sa iau unul original? cel original nu are fast charger

| GigiCelMaiPeste a răspuns:

Acel fast charge poate fi problema, degeaba nu folosesti unul original, il folosesti si gata, ia un încărcător original, n-are fast charge dar acel fast charge îl strică. Încărcarea normală este de 2 ore si (aproximativ) 30 de minute.