| Amplifier a întrebat:

Am o problema la internet: Stau pe net cat stau si la un moment dat paginile incep sa se incarce dar nu afiseaza nimic. Daca dau un restart la router(il scot din priza si il bag iar) cateodata isi revine si atunci pentru 5 minute maxim. Au venit cei de la care am internet si au zis ca conexiunea lor este buna si ca totul este ok. Am zis ca poate e stricata placa de retea. Am conectat la cea integrata si tot asa, si la semnalul pentru telefon/tableta tot asa face. Credeti ca e stricat routerul sau am prins eu un virus ceva?

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Incearca altul de proba daca ai de unde sa faci rost. Daca nici acela nu merge, trebuie sa ii chemi din nou pe tehnicieni.

5 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Routerul pare a fi problema. Dar eu nu i-as crede pe cuvant nici pe cei care au venit sa verifice.

| Amplifier explică (pentru SkyPilot):

De ce zici asta?

| SkyPilot a răspuns (pentru Amplifier):

Inteleg ca toate dispozitivele iti merg prost, deci problema nu este din placile lor sau din configurare. Este exclus sa ai dintr-o data virusi care sa le faca pe toate sa se comporte la fel. Deci problema este fie cu routerul, fie cu semnalul de la furnizor. Se poate ca routerul sa se blocheze din cauza problemelor cu semnalul de la furnizor.

| Amplifier explică (pentru SkyPilot):

Deci ar trebui sa schimb routerul sau mai intai sa incerc altul de proba?

| Amplifier explică (pentru SkyPilot):

Multumesc, asa o sa fac.

| SkyPilot a răspuns (pentru Amplifier):

Incearca altul de proba daca ai de unde sa faci rost. Daca nici acela nu merge, trebuie sa ii chemi din nou pe tehnicieni.