| AlexClAuDiU a întrebat:

am o problema la mufa Jack de la PC nu merge, vreau sa spun ca am o statie si cand conectez mufa Jack din statia in PC nu merge am casti cu microfon cu mufa usb si merg si am incercat cu castile de la telefon cu mufa Jack la fel tot nu merg de ce?

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Este stricata mufa din calculator.din unitate

| AlexClAuDiU explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am 2 iesiri din PC una in fata in care pot baga si una in spate, nici 1 nu merge daca este cum spui u ce este de facut?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru AlexClAuDiU):

Instalezi driverele de sunet, si daca nici asa nu mege, schimbi mufa din unitate, dar aia nu o poti face tu, ci un specialist, caci alea (mufele) se dezlipesc cu statia de lipit la temperaturi mari, ca sa nu exfoliezi cablajul. Vezi m ai inti cu driverele, dar el a mers vreodată?

| AlexClAuDiU explică (pentru CristiDinBucuresti):

Da a mers o sa incerc sa il duc la cineva mersi oricum.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru AlexClAuDiU):

Păi asta e faza, sunt mufele duse. mergi la specialisti.

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Multumesc pentru fundiță.

| Victor_Gabriel_Stetco_1999 a răspuns:

Problema ar putea fi la locul unde conectezi mufa jack la pc.Incearca sa pui statia la telefon sa vezi daca merge si daca merge e sigur de la pc. Poti cumpara un alt loc de acela pentru mufa jack si il poti inlocui sau daca nu te pricepi ti-l poti duce la un magazin de elecronice ce sa ocupa si cu asistenta technica si ti-l inlocuieste.Nu ar trebui sa coste mai mult de 20-30 de lei.

| AlexClAuDiU explică (pentru Victor_Gabriel_Stetco_1999):

Este problema de la PC la telefon merge statia o sa incerc ce ai zis u mersi big grin